SEO & SEM

SEO => Search Engine Optimization

Je druh optimalizace webových stránek/prezentací tak, aby při automatické indexaci vyhledávacími roboty se správně zobrazil veškerý chtěný obsah. Cílem SEO optimalizace je navýšení hodnoty webových stránek na úroveň chtěného organického/placeného vyhledávání. To znamená v základu 2 základní informace.

  1. Optimalizace webové prezentace tak, aby neobsahovala chyby v generovaném HTML kódu, a nastavení klíčových slov a frází odpovídalo obsahu textu na zobrazované stránce.
  2. Využití placených služeb vyhledávacích společností/robotů, díky kterým získáte možnost zobrazení na prvních stránkách ve vyhledávači za použití určených klíčových slov.

Pokud tedy máte zájem prodávat nějaký druh služby přes internetové rozhraní, tak se bez těchto základních 2 faktorů neobejdete. Samozřejmě, že existují i jiné možnosti, jako je navyšování zpětných odkazů, nebo šíření přes sociální sítě, ale to už podle mě nepatří do základního nastavení.

Mimo jiné je potřeba udržovat určitý druh standardu jako je například responsivita, nebo pevně určená struktura potřebná pro dnes již velice populární mobilní zařízení.

Síla použitelnosti ve vyhledávačích bez použití a s použitím SEO optimalizace

Bez SEO 20%
Za použití SEO optimalizace 80%

Jedná se o hodnoty, které zobrazují potenciální procentuální sílu.

Použitím SEO optimalizace (například u webové prezentace Operativní půjčka) se síla webu zvýšila o necelých 400%, což je v oblasti zápůjček dost vysoké číslo. Pokud se použije správná optimalizace, tak se návratnost nastavení webové stránky a SEO u poskytovatelů vyhledávání může vrátit ve vysokých číslech. Ukažme si, jak vypadá samotná návštěvnost s použitím SEO optimalizace s použitím doplňkové SEO služby retargeting.

Návštěvnost webové stránky (s mým nastavením) v reálných číslech za měsíc.

Bez SEO 250 zobrazení
Za použítí SEO optimalizace 1500 zobrazení

Jedná se o reálná čísla webové stránky, kterou můžete najít v referencích.

Je potřeba si též říct, co je to služba SEM.

Když to vezmu z nadhledu, tak se vlastně jedná o označení podpory marketingu, která ale bez SEO optimalizace bude ve výslednici neúčinná. SEM je placená služba jako jsou reklamy, například u velkých prodejců lístků na koncert. Samotná síla SEM je v penězích, což je vlastně i SEO, takže za mě je SEM podřizující se SEO.

Zobrazení síly SEO a SEM

Základ 20%
SEO 80%
SEO + SEM 90%
Použití SEM v adwords 100%